Protože jsem poznal žízeň touhy,vyhloubil jsem studnu,aby z ní mohli pít i jiní.E.T.S.

Březen 2011

Mimoň a spol v Bažině březen 2011

31. března 2011 v 1:35 | WabiJoe a Jardočka

Krásné fotky ze setkání Ivanem Parmazánem Suchelem v Bažině nám poslal Fugy.
Děkujeme!!!Pozvánka na víkend

31. března 2011 v 1:07 | WabiJoe a Jardočka


Charles „Charlie“ Ray McCoy

28. března 2011 v 8:03 | Pavel

Charles "Charlie" Ray McCoy
V roce 1941, 28.března, se ve státě West Virginia, ve městě Oak Ridge narodil vynikající multiinstrumentalista Charlie McCoy. Proslavil se jako hráč na foukací harmoniku, na kterou začal hrát v osmi letech, to již rodina bydlela v Miami na Floridě. Tam začal Charlie vystupovat jako kytarista a zpěvák v místní rock and rollové skupině. Později se naučil na další nástroje, takže se v různých skupinách a studiových sestavách při natáčení desek uplatnil jako bubeník nebo basista, hraje také na saxofon, trubku, vibrafon, tubu i na klávesy.
Když mu bylo 18 let, autor mnoha písní a zpěvák Mel Tillis ho pozval do Nashville. McCoy během svého zhruba týdenního pobytu v tomto městě navštívil různá nahrávací studia a společnosti ale jeho snažení bohužel nepřineslo žádné výsledky, o mladého hráče nikde nestáli. McCoy se vrátil do Miami, hlásil se na universitu a byl rozhodnutý stát se učitelem hudby. Bohužel, psal se rok 1959 a tak kvůli svému členství v rock and rollové skupině nebyl na hudební universitu přijat.
Vrátil se tedy do Nashville a postupně hrál v několika doprovodných kapelách, nejdříve jako bubeník. Seznámil se tam časem s mnoha muzikanty a měl konečně příležitost předvést své umění na různé nástroje. Bohužel, Charlieho kariéra v různých kapelách a příležitostných sestavách nikdy neměla dlouhé trvání. Až agent Jim Denney mu poradil aby se soustředil na hru na foukací harmoniku a nahrál nějaké demo snímky. Ukázalo se, že to byl skutečně klíč k úspěchu. Nahrávky slyšel Chet Atkins a v květnu 1961 angažoval McCoye jako hráče na foukací harmoniku. Tak začala Charlieho dlouholetá hvězdná kariéra, která ho vynesla v roce 2009 až do síně slávy country music. Charlie McCoy je bezesporu jedním z nejlepších hráčů na foukací harmoniku na světě.
Charlie McCoy vydal jenom v USA celkem 24 vlastních alb a na desítkách dalších doprovázel ty největší hvězdy (nejenom country music) jako jsou například Johnny Cash, Kris Kristofferson, Elvis Presley, Bob Dylan, Roy Orbison, Joan Baezová, Paul Simon nebo Ringo Starr. Charlieho jsme mohli také několikrát vidět a slyšet v České republice. Koncertoval zde se skupinou Druhá Tráva, se kterou také natočil CD "Czech Mates - Live in Brno", v roce 2007.
Charlie McCoy stále pilně nahrává a koncertuje nejenom v USA ale vydává se i na cesty po světě. Nás může jedině těšit, že v jeho koncertním programu je na letošní rok zařazena návštěva České republiky. V rámci svého turné po Francii a Rakousku má Charlie McCoy na programu koncert v Moravské Třebové, dne 23.července 2011. Nenechte si tento koncert ujít, určitě to bude stát za to!
Více o tomto skvělém muzikantovi se můžete dozvědět na jeho internetových stránkách www.charliemccoy.com .
Použitá fotografie je z archivu pořadu České televize "Na plovárně", kde byl Charlie McCoy během jedné ze svých návštěv v minulosti hostem.
Pavel

Country Půda 31.3. 2011

24. března 2011 v 15:38 | WabiJoe a JardočkaChaloupka

22. března 2011 v 14:15 | Tom
Název Skupiny: Nic konkrétního, říkají nám ,,Chaloupka´´

Datum a místo vzniku skupiny (Hospoda a podobně):
Někdy kolem roku 2000 se od Mírka Burgra (Mecendy) odtrhlo pár lidí a začali hrát v hospůdce ,,Chaloupka´´. V podstatě více než kapela jsme spíše parta stárnoucích trempíků, ( v pracovním cyklu jsme již pouze dva - ostatní jsou už spíše trilobiti) kteří se slézají každé pondělí v hospodě ,,U Mamuta´´.
Zakládající členové(stačí přezdívky):
Marie Rollová - Rajda, Tomáš Jenčík - Tom, Milan Lužan- Mafiózo, Vlastik Nykodým a to byl asi základ.
Účast na soutěžích a podobně:
Soutěže nehrajeme, pouze oslavy a sem tam nějaký ten potlach.
Stručné dějiny skupiny:
Potom co nás navždy opustila naše Máňa Rajda se kapela přeměnila. Ze základu zbyl pouze Tomáš Jenčík, Zdeněk Henygr, Standa Vejvar a Jarda Marx. Pak se v kapele vystřídalo několik dalších členů jako byli například Vladislav Nývlt - basa, Zdeněk Pajskr Dědek - basa, Jirka Kožíšek - basa, Vašek Sláma - kytara a další. V současnosti hrajeme ve složení, Tomáš Jenčík - Tom - kytara, František Bečka - banjo, Honza Karl - dvanáctka (né pivo - kytara), Zdeněk Pajskr Dědek - basa, Karl (pardon) Jarda Marx - foukačka, Venca Sláma - kytara, Zdeněk Henča - mandolína.
Příležitostně s námi hrají kamarádi Jarda Pšenička, Svoboďák, Jirka Jankovec , Jirka Kouba,
Rudla Burda, Jirka Kytka …….
Kde hrajete(hospoda,potlachy a podobně):
Každé pondělí U Mamuta od 20,00 - ale většinou se zakecáme - znáte to.
Poznámky:

*Foto,audio,video můžeš i poslat na email adresu: vandrtorna@centrum.cz
Dějiny trampských country skupin na Kladensku.

Benefiční koncert pro Japonsko

20. března 2011 v 17:02 | WabiJoe a Jardočka
23.3 2011 se koná v Městském divadle Kladno Benefiční koncert pro Japonsko. Bez nároku na honorář vystoupí skupiny Amistar swing quartet, All Right Band, New Rebels, KUPA, Gladly S.W. Začátek koncertu je v 19:00 hod., výtěžek akce bude předán zástupcům Červeného kříže jako pomoc pro Japonsko.

HOBOES

18. března 2011 v 19:35 | Miki Ryvola

Písně Wabiho a Mikiho Ryvolů můžete slyšet na mnoha slezinách a potlaších,
zejména "U Petříků" ve Hnidousích.

T.O. Zlatý Klíč

18. března 2011 v 19:15 | Miki Ryvola

Písně Wabiho a Mikiho Ryvolů můžete slyšet na mnoha slezinách a potlaších,
zejména "U Petříků" ve Hnidousích.

Antonín"Peggy"Kajgr 17.3.2011

17. března 2011 v 6:12 | WabiJoe a Jardočka
Dnes 17.3.2011 by oslavil své 64. Narozeniny, kamarád, banjista z osady "Šesťáci" Antonín"Peggy"Kajgr.

3 & půl Band 19. 3. 2011

14. března 2011 v 6:53 | WabiJoe a Jardočka
Taneční zábava 19.03.od 20hodin.
Country Club BAJKAL - Kladno