Protože jsem poznal žízeň touhy,vyhloubil jsem studnu,aby z ní mohli pít i jiní.E.T.S.

Září 2011

Povstaňte kamarádi

23. září 2011 v 22:30 | Dewi a Bátožník

Povstaňte kamarádi,
přestaňte jásat a hrát,
odešel nám již na vždy,
náš věrný kamarád…Zcela nepřipravené nás zasáhla smutná a nečekaná zpráva, že dne 20. září 2011 nás náhle navždy opustil, ve věku 69 let, jeden z prvních členů osady Tramp Boys Kladno, náš kamarád ing. Emil Stökl, trampy přezdívaný FORBES. Do osady vstoupil v roce 1960, rok po jejím založení.

Forbesi, byl jsi výborný kamarád! Vždy budeme vzpomínat na krásné chvíle, které jsme s Tebou prožily na společných vandrech.
Nikdy na tebe nezapomeneme!!!

Dewi a Bátožník za T.O.Tramp Boys Kladno

Václav Dewi Černý 17.9.11

17. září 2011 v 7:11 | WabiJoe a Jardočka
Dnes slaví své 73. narozeniny, jeden ze zakladatelů osady Tramp Boys. Byl a je její dlouholetý šerif. Dále je to známý publicista, člen a textař skupiny Fechtýři(napsal něco přes 70 textu),byl i čestný člen "Trampské unie" a dalších trampských organizací a klubů, dopisovatel do mnoha novin a časopisů na téma tramping. Dnes dodává své archivní příspěvky i do naší "Vandrtorny".
Děkujeme a přejeme mnoho zdraví do dalších let.

Jindra „Pedro“ Pitra 12.9. 2011

12. září 2011 v 5:48 | WabiJoe a Jardočka
Pro celou trampskou veřejnost, prostě Pedrák.
Je tomu již neuvěřitelných 18 let, kdy odešel na věčný vandr.
Přesto mi pokaždé při vzpomínce na tohohle kamaráda napadne.
Jak s těmi kraťounkými prsty může tak nádherně basovat,(a to na normální kytaru). Asi je to dáno tím, že mám zafixováno, každý muzikant musí mít dlouhé a štíhlé prsty. U Pedráka to neplatilo, a nic mu nebránilo, aby dodal svými charakteristickými basy, neopakovatelný punc Hobousárnám, a tím se i nesmazatelně zapsal do dějin naší hudby.
Záměrně neříkám, kterého žánru, protože pořád to jsou "JEN" Hobousárny.
Kdo chce, může si dnes vzpomenout na toho hodného a skromného kamaráda.
A říci: Ahoj Pedráku.
Na to "ON" to slyšel.

Valdecký Háj

6. září 2011 v 8:42 | WabiJoe a Jardočka

KUPA

6. září 2011 v 8:38 | WabiJoe a Jardočka
Název Skupiny:
KUPA
Datum a místo vzniku skupiny(Hospoda a podobně):
Cca rok 1999, pravděpodobně club Bažina - Kladno
Zakládající členové(stačí přezdívky):
Míla Jelínek - KUĎOCH, Pavel Sýkora - JA počáteční písmena přezdívek KU PA = KUPA
Účast na soutěžích a podobně: Club Chaloupka Kladno, Club Bažina Kladno, Countryclub Dřevák . Kladno, Counryclub ACV Plzeň, Countryclub v Brandýse nad Labem, Club Stodola Kladno, Club Mexiko Rakovník, Klamovka Praha, K.C.Rakovník, nekolikanásobná účast na festivale Přílepská Bowle,na festivale Seton, festival Folkový obelisk, několikánásobné vítězství na soutěžním festivale Zbečenský kapr, předkapela Roberta Křesťana a Druhé trávy, vystoupení na akci Hry bez hranic - Louny, spousta hudebních aktivit a vystoupení dle sjednaných akcí po celé ČR, vydáno CD ve vlastní režii s názvem Nelly Kane
Stručné dějiny skupiny: Vznik skupiny se datuje do roku 1999, kdy po založení skupiny tato začala vystupovat po kladenských restauracích a soukromých klubech. Postupem času a po nekolikanásobné obměně muzikantů v průběhu let se počet členů kapely ustálil na čísle 7. V současné době kapela hraje v obsazení: basová kytara, 2xkytara, foukacíharmonika, mandolina, foukací harmonika, banjo, bicí. Kapela má široký výběr repertoaru a styl muziky, který kapela preferuje a který hraje, přechází od country přes bluegrass až po popgrass. Kapela má bohaté zkušenosti v podiovém vystupování, na festivalech, soukromých hudebních akcích, countrybálech, prestižních vystoupeních např. v divadle, divadelních klubech,countrybálech a countryzábavách, v případě potřeby disponuje kvalitní aparaturou s vlastním zvukařem a vlastním managerem skupiny.Díky tomuto širokému instrumentálnímu zaměření je kapela známa jak na kladenském okrese, tak i za hranicemi kraje.
Poznámky:
*Foto,audio,video můžeš i poslat na email adresu: vandrtorna@centrum.cz
Dějiny trampských country skupin na Kladensku.

18. Československý potlach

6. září 2011 v 8:27 | WabiJoe a Jardočka
V Růžové u Jetřichovic se konal ve dnech 2.-4. 9. 2011. 18. Československý Potlach.

Ahoj,teď jsem se vrátil z Růžové,kde se dnes koná Československý potlach.Posílám pár čerstvých fotek,snad se hodí.
Ahoj Jirka Slim F.


Counry festival Kladno Rozdělov 1 podzim

6. září 2011 v 8:08 | WabiJoe a Jardočka
Ahoj kamarádi. Pozvání Všem na Counry festival Kladno Rozdělov 1 podzim , pořádaný dne 17.09 2011 od 13.00 hod na fotbalovém hřišti FK Rozdělov. Vystoupí skupiny : Kupa , Trio , Gladly SW , Fantasie , News Rebels . Občestvení zajištěno : Country mls , klobásky a uzené z naší udírny . Pivko co hrdlo ráčí. Srdečně Vás za pořádající zve Martin Jizva Zeman , René Švestka

Vladimír Šourek

6. září 2011 v 7:53 | WabiJoe a Jardočka
Dne 1.9. 2011 oslavil v plné síle a svěžesti své velmi krásné 80. narozeniny. Náš dlouholetý kamarád, junák, vodák, rogalista, modelář a všestranný sportovec Vladimír Šourek, alias "Velký Medvěd".
Dodatečně přejeme: Mnoho Štěstí a Zdraví do dalších let.