Protože jsem poznal žízeň touhy,vyhloubil jsem studnu,aby z ní mohli pít i jiní.E.T.S.

Duben 2012

OSADA SUPOVÉ

29. dubna 2012 v 7:07 | šerif Míra Hurt a Supačka
OSADA SUPOVÉ

založena 11.září 1993
tábořiště Račice nad Berounkou ( středočeský kraj )
šerif 1993,1994 - Láda Krob - SUP, od roku 1994 - 2012 Míra Hurt - Fík

Osada vznikla 11. září 1993 na potlachu osady Bílý racek v Panenském Týnci, po neshodách vevedení osady KÚB z této osady na vlastní žádost odcházejí členové osadní rady Láda Krob- SUP, Míra Hurt - Fík,Míra Jež - Bodro,Jirka Břicháček - Pupík a Jarka Hurtová,zakládají novou osadu, které dali název SUPOVÉ.
Již na příští potlach do Týřovice na Fialového poustevníka vyjíždí osada s nově vyšitými domovenkami,zde se zúčastňuje soutěže v nohejbale ( vyhrává ji) a také nově vzniklé hudební těleso ve složení Bodro( kytara), Pupík ( banjo ) a Romana ( kytara a sólový zpěv ) zanechává u večerního ohně dobrý dojem což se jeví jako příslib do budoucnosti. Během roku 94 - 95 projevují zájem vstoupit do osady další kamarádi a kamarádky, kteří posilují akceschopnost osady jak po sportovní tak i kulturní stránce. Na konci roku 1995 jezdí osada na potlachy v plném počtu tj.18 členů.V současné době tj. v roce 2012 má osada jen 6 členů. I přes tento malý počet osadníků pořádá osada Supové každý rok vždy první sobotu v měsíci červnu výroční oheň a v měsíci březnu kolem 21.března pořádá v restauraci U Meisnerů "Vítání jara".
Současní členové osady: šerif Míra Hurt - Fík, Jarka Hurtová - Supačka - hospodářka,Jirka Huml-Humlík- propagace osady( zvadla,videonahrávky, DVD atd. ) Jarda Hrachovec - Mlynář -ohnivec,Maruš a Míra Hlavničkovi - členové.

Opuštěné sedlo – Fechtýři

25. dubna 2012 v 8:49 | Dewi
Máme tu další písničku do "Vaší Hitparády".
Hraje skupina Fechtýři z Brandýska
Zpěv: Marek Polčič
Hudba: Mike Tillis
Text: Váckav "Dewi" Černý
Kresby: Váckav "Dewi" Černý

MŮJ PRVNÍ VANDR

24. dubna 2012 v 21:53 | Dewi
Z Dewiho archivu

MŮJ PRVNÍ VANDR

Bátožník

Psal se duben roku 1959. Dny se již rychle prodlužovaly, večery byly vlahé, z lesů stoupal mlžný opar. Přicházelo jaro!
Jednoho takového večera, když jsem měl zase plnou hlavu romantiky a počítal dny které zbývaly do soboty, přišel za mnou kamarád Dewi. ,,Vyrazíme do přírody!"povídá. Po pravdě, nemusel mne ani moc přemlouvat. Jednak se mi jeho návrh zamlouval a mimo to jsem slabá povaha, která málo kdy a málo komu dokáže odmítnout. A tak mě Dewi vytáhl prvně na tramp! Vyrazili jsme na ,,Dědkas", který leží v romantickém údolí Kačáku. Právě tady, vznikla jedna z prvních kladenských osad Rujana, založená v roce 1929.
Já jsem v té době nějakou představu o trampingu měl. Ale byla to představa, jak jsem později poznal, velmi mlhavá! Věděl jsem jen to, že trampové jezdí pod stany, nebo pod širák a ti pohodlnější do chat a srubů. Že rozdělávají ohníčky, hrajou na kytary a oblékají se jako kovbojové! Dewi byl v tomto směru mnohem a mnohem zkušenější a tak se mi snažil při každé příležitosti rozšiřovat obzor!
Ale abych nezamluvil to hlavní, což byl náš tramp na Dědkas! Bylo nutné, obstarat si nějaké vhodné oblečení, abych vypadal alespoň trochu jako tramp a nedej Bůh, jako nějaký paďour! Na hlavu jsem si sehnal starý plstěný klobouk, na nohy mi Dewi půjčil svoje kanady (ty později nosil i Vlčák). Přemluvil jsem mámu, aby mi jedny zánovní montérky přešila na texasky (mít pravé texasky tenkrát…). A tak jsem byl připraven vyrazit na svůj první vandr.
V neděli ráno jsme nasedli do autobusu, odvážející dělníky z Poldi z noční směny, směr Beroun. Dewi byl oblečen v kožené bundě, pod ní vykukovala černá, ve švech a na kapsách bíle lemovaná kovbojská košile, v černé džíny, polovysoké boty z jemné kůže, zdobené kováním. Na hlavě měl skautský klobouk a nesl kytaru. Chlapi vracející se z nočních směn, v témže autobusu se na nás dívali jako na zjevení a dokonce od nás udržovali odstup. Ono tenkrát vše co připomínalo západ, bylo podezřelé! Jediný, kdo se k nám hrdě přihlásil, byl starý ,,básník"Štorek. Byl o řadu let starší a přezdívali mu básník pro to, že psal do závodního časopisu. Psal oslavné ,,básně" k 1. máji, VŘSR a MDŽ, i když se o něm říkalo, že je to bývalý kulak, kterému komunisté sebrali pole a hospodářství!
Na Rujanu jsme dorazili v botách od rosy. Dewi zamířil k chatě starého trampa Mařeny, která se jako orlí hnízdo tyčila nad osadním volejbalovým hřištěm. Vystoupali jsme kolem Loskotova srubu Galwaston a již z dálky jsme viděli v chatě u Mařeny otevřené okenice. ,,Mařena je tady" prohodil Dewi a již jsme si podávali ruku z vysokým šlachovitým mužem, se kterým se Dewi dobře znal. Za chvíli se z chaty vyklátil mladý ,,kolohnát", syn Mařeny v té době přezdívaný ,,Dlouhá puška". A tak jsem poznal oba Bušky! To jsem ještě netušil, že ten mladší ,,Dlouhá puška", se zapíše do historie naší osady, jako zakládající člen Tramp Boys, pod přezdívkou Zelený Jed !


Online tipy na akční letenky

Country Kašna 26.4. 2012

19. dubna 2012 v 10:34 | WabiJoe a Jardočka

Přání Mikimu od T.O. Tramp Boys

12. dubna 2012 v 13:33 | Dewi
Ahoj Miki!
K tvému životnímu výročí Ti přejeme mnoho tvůrčích úspěchů, hlavně zdraví a krásných slunečních dnů!
Dewi a Bátožník za T.O. Tramp Boys

Miky Ryvola 12.4.2012

12. dubna 2012 v 8:34 | WabiJoe a Jardočka
Dnes slaví své krásné kulatiny vynikající umělec, textař skladatel mnoha krásných písní, zakladatel skupiny "HOBOES", český spisovatel,publicista,výtvarník,keramik,trampský písničkář, zpěvák a kytarista.
Miki Ryvola.
Miki přejeme Ti ještě mnoho dalších plodných let.
Koloušek,Pedrák a Miki

SAFCI 14.4 2012

11. dubna 2012 v 11:53 | Jizva
Srdečné pozvání Všem kdo mají rádi dobrou hudbu a náladu na skupinu SAFCI a to na den 14.4 2012 od 20.00 hod v Kladenském Steak Housu. Martin Zeman Jizva

Skupina Fechtýři "Kde stojí bílý kámen"

11. dubna 2012 v 10:32 | Dewi
Máme další píseň do "Vaší Hitparády", je od skupiny Fechtýři z Brandýska.
Stojí opravdu za poslech!
Zajímavý pohled na Bitvu u Little Bighornu.
Huda: Maryjohn Wikin-Danny Dill
Text: Václav "Dewi"Černý
Kresby: Václav "Dewi"Černý
Zpěv: Karel Mladý
Úprava: Tom Jenčík.

KTERÁ BYLA PRVNÍ

5. dubna 2012 v 9:50 | Dewi

Je RUJANA první Kladenskou osadou?

Jako řada věcí, i Český tramping má svojí historii. Tak jako v roce 1918 byla založena legendární a mýty opředená Ztracená Naděje, první osada v Čechách, tak jako první ostravská osada Hobo, kterou v roce 1929 založil ,,táta ostravských trampů" Hoban, tak i kladenský tramping má svojí historii. Má své průkopníky trampského hnutí, svoje první osady.
Pokud vím, za první Kladenskou osadu se vždy považovala Rujana na Kačáku u Dědkova mlýna, založená v roce 1929. Ale již v roce 1928, ve stráni nad restaurací Okrouhlík, postavila parta pozdějších osadníků Rujany první chatu. Dali jí jméno Kostelík (evidována pod č. 2, číslo 1 měla chata El Paso). Kostelík za rok prodali a postavili na novém místě dvě chaty. Arkonu a Rujanu (pod č. 3 a 4). Datum oficiálního založení 1929 má osada na výročních vlajkách, pozvánkách i v uveřejněných článcích. Datum se uvádí jak v brožurce ,,Historie osady Rujana" tak i v soukromě psané (po letech, spíše subjektivní názor) kronice Antonína Urbana, čestného člena osady, který vykonával funkci šerifa v letech 1934 - 1935 a 1937 - 1943. Tyto údaje, se dochovaly pouze v paměti starých osadníků, neboť původní kronika se ztratila!!!
Bob Hurikán ve svých ,,.Dějinách trampingu", ve skromné části o trampingu na Kladensku píše: ,,Osada Rujana, je první osadou na Kladensku…! Na téže stránce však představuje další Kladenskou osadu Camp Baiting, ležící mezi Lány, Křivoklátem a Zbečnem. Její pěvecký sbor ve složení Zdeněk Novák, Emil Hnětkovský, Franta Kopp a E. Sedláček, se sólistou Boganem Příhodou, spolu s osadou Yukonem, vystoupili na prvním Trampským večeru pořádaným osadou Rujana v roce 1932. Osada Camp Baiting, byla založena Bohoušem Beránkem, Ádou Košťálkem, Emilem Hnětkovským zvaným Pyskoun, Rudolfem Sýkorou, Josefem Karfusem a Oldou Heříkem, na jaře téhož roku jako Rujana, 1929!
Na vedlejší stránce pak Bob Hurikán seznamuje s trampskou sportovní osadou Yukon. Osadu založili chlapci z Kladna a Kročehlav - Zdeněk Šimon, Jarka Čap, Pepík Snop, Karel Kundl, Standa Černý, Toník Pošmourný, Ferry From a Urban již v roce 1928! Aby toho nebylo dost, v seznamu osad, které na internetu publikuje ,,Náš tramp", se nachází osada Yukon - Kladno, Kročehlavy, založená dokonce v roce 1927! Je to tatáž osada, jako ta založená v roce 1928 a jeden z údajů je uveden chybně, nebo shoda jmen? Jak to vlastně je?
Která Kladenská osada byla ta první? Rujana, Camp Baiting, nebo Yukon?
Toto je dnes již nežijící Bogan Příhoda, známý tramp a tchán Pepi Fouska.
Dewi

POWWOW 17. Ročník Kladno 24.3.2012

5. dubna 2012 v 9:36 | Pavel
Krásné fotky nám poslal Pavel z T.O. Piráti.