Protože jsem poznal žízeň touhy,vyhloubil jsem studnu,aby z ní mohli pít i jiní.E.T.S.

Červenec 2012

Pár řádků k T.O.Blesk

26. července 2012 v 6:13 | Dewi
Pár řádků k T.O.Blesk. Před několika desítkami let jsem od jednoho (jméno si bohužel nepamatuji) osadníka Blesku dostal poměrně přesné údaje o této osadě! Uvádí se, že osada Blesk byla založena v roce 1936 a v roce 1947 se rozchází. Trampík držící ,,dvoukrkou" kytaru by mohl být Jarda Velc zvaný Špelec.
Na ,,Vandrtornu" jsem poslal obsáhlejší článek o této osadě, který vyšel (osady) 19. června 2011.
Dewi

T.O. Blesk 1935 až ?

25. července 2012 v 6:58 | WabiJoe a Jardočka
Podařilo se nám sehnat několik historických fotografií pravděpodobně jedné z nejstarších osad na Kladně. Třeba někoho poznáte a budeme moci doplnit jména?!

Jedna rána stačí!

25. července 2012 v 6:16 | Dewi
Z knížky ,,Jak jsme dělali tramping"
Jednoho pátečního dne roku 1969, se opět vypravili do ,,Kvelbu" na Podkozí. Jenom oni dva, neboť Tom, třetí z dnešní party, měl za nimi ten den z pracovních důvodů přijet až večer.
Stěny ,,Kvelbu" krom parůžků lesní havěti zdobily hlavně vzácní vycpaní ptáci. Jestřáb, káně myšilov, poštolka, dokonce i vzácný sokol stěhovavý a různé druhy sov a výrů, chlouba Tomova interiéru, dědictví po jeho předcích!
Nad starou postelí, která přinejmenším pamatovala první republiku a která zabírala čtvrtinu ,,Kvelbu", vysel obraz vyvedený v oleji, výstavní to kýč znázorňující říjícího jelena od neznámého autora, na mnoha místech prostřílen kulemi Tomovými! Nikdy jsem se nedozvěděl, jestli ten jelen na tom obraze ,,řval proto, že do něj Tom střílel, nebo pro to, že ho ten ,,umělec", tak ,,zmršil!"
Důvod střelby byl prostý! Když se Tom na ,,oko" naštval, Kaňkura se ukryl za masivní pelest postele. Tom zahájil palbu ze své pistole, na ten obraz nad jeho kudrnatou hlavou! Takhle občas spolu ,,blbli!" Byla to jen taková hra. Oni dva, to byla dvojka k pohledání!
Ta pistolka byl malý ,,poplašňák", který měl odvrtanou hlaveň, dávala se do něho poplašná patronka a brok. Průbojnost na krátkou vzdálenost byla až překvapivě dobrá.
A teď ležela tato pistolka smutně a opuštěně na dubovém stole.
Dewi jí vzal do ruky, chvíli si jí prohlížel a pak jen tak z legrace zamířil na vycpanou sovu ušatou. ,,Ustřelím jí ucho" povídá v žertu. ,,Tím se netrefíš ani do vrat, má to krátkou hlaveň a nemá to mušku" odpoví Kaňkura.
Dewi položí pistolku zpátky na stůl a oba pokračují v klábosení a v očekávání příjezdu kamaráda Toma.
Náhle třeskne rána! Kaňkura strne!
Dewi drží v ruce tu malou pistolku a jedno ucho sovy ušaté pomalu klesá k podlaze.
,,Proboha, Tom se posere, fakt posere!" zahořekuje Kaňkura. Sebere pírko z podlahy a zasune ho sově zpět, odkud bylo násilím vyrváno!
Když se objevil Tom, oba kluci se poťouchle usmívali a nápadně pokukovali na trofejní stěnu. Tom zavětřil jako ohař. Pojal podezření a začal prohlížet ony zděděné památeční trofeje. Snad nějakým nadpřirozeným vnuknutím zatahal sovu ušatou za obě uši. Když mu jedno ucho ostalo v ruce ztuhl. Potom nám chvíli nadával, potom se tomu dlouho smál!
Celý večer si ho Kaňkura dobíral: ,,Ale stejně to byla mistrovská rána, co říkáš Tome!
,,To byla! Uznávám volové!

( Štěstím pro oba kluky bylo, že Tom nezahájil palbu. Za pelest postele by se oba nevešli!)

Co mi vyprávěl kamarád Tom 28.6 ,,U Kašáků"

K příběhu z roku 1969 o kterém hovoří článek ,,Jedna rána stačí", se váže tato zajímavost!
V loňském roce, po 43 letech od oné události, kamarád Tom zcela náhodně navštívil výstavu v Policejním muzeu České republiky v Praze na Karlově.
V jedné vitríně, pod názvem ,,Vyrobili si sami", objevil onu malou poplašnou pistolku o které se v článku píše, kterou si kdysi jako kluk předělal na brok. Pod ní byl nápis:,,Tvůrce chtěl dodat nápisem světovosti…"
On totiž Tom tenkrát na tu pistolku ještě vyryl ,,honosný" nápis, podle kterého jí po letech identifikoval!
Kdysi jí věnoval jednomu svému kamarádovi, Marvanovi. Jaký byl další osud této pistolky a proč se objevila právě v této expozici nemá tušení!
Dewi

Jarda Hliňák

25. července 2012 v 6:02 | WabiJoe a Jardočka
Dnes 25.7. 2012 si připomínáme nedožité 70. narozeniny Trampa s velkým T, kamaráda,všestranného umělce, muzikanta, organizátora mnoha vydařených akcí, (jako Voroplavba,Trampská opera, Rodea a mnoha dalších).

Jarda HliňákMalý postavou, ale velký činy, umem a vynalézavostí.
Kdo jej znali, vzpomenou si jistě na celou řadu jeho dalších vydařených akcí.
Nezapomeneme!
Wabi Joe a Jardočka.

Rudla "Dandy" Dvořák

24. července 2012 v 5:50 | Dewi

NEZAPOMÍNÁME!
Dne 24.7. 2012 by oslavil své sté narozeniny výborný kamarád, tramp a sportovec Rudla Dvořák zvaný Dandy, nejpopulárnější šerif povodí Kačáku.
Miloval kamarády, sport, svojí osadu Údolí oddechu a i nás, kluky z Tramp Boys!
Kdož jste ho měli rádi, věnujte mu s námi alespoň malou vzpomínku!
Za T.O. Tramp Boys šerif Dewi

Country Kašna 25.7.2012

23. července 2012 v 7:59 | WabiJoe a Jardočka


Jarda Hliňák ze Skupiny Skyriders

Seton 12- Hraní na louce

23. července 2012 v 7:23 | WabiJoe a Jardočka
14.7.2012
Festiválek na Setonu u Žloukovic se skutečně vydařil. Účast byla hojná, ať ze strany účinkujících, tak z řad diváků. Organizace vynikající, ceny mírné, proto hodnotím Zlatou hvězdou.

Dorazily i zástupci cizích velmocí. Na zabránění případného konfliktu dohlížela naše bdělá "Veselá Bezpečnost".

Par nových fotek je v rubrice: Seton

Třeba někdo pošle další postřehy a fotky!?

SETON 2012

12. července 2012 v 5:18 | Pavel


: Překvapení č. 3

3. července 2012 v 6:34 | Dewi

U Kašáků

Na posledním večeru před prázdninami, pořádaném dne 28. 6. v restauraci U Kašáků, který byl věnován vzpomínce na Vaška Černohorského, banjistu tehdy výborné skupiny FAMIREDO, se potkalo i několik členů Tramp Boys.


Z,, dalekých" Kyšic autobusem přicestoval dokonce i Tom.
Říká se do třetice všeho dobrého! Tak aby těch překvapeních, o kterých jsem již psal nebylo dost, je tady ještě jedno - to třetí!
K našemu stolu přišel Pavel Jícha, výborný banjista skupiny Močálové. ,,Tohle ti posílá Ďuzna" povídá a podává mi podlouhlý igelitový balíček. Rozbaluji balík a zírám jako vyoraná myš. Je v něm pohřešovaná ( již druhá ), několik desítek let stará, ,,sváteční", mojí mámou ručně vyšívaná vlajka Tramp Boys, která pamatuje pár nezapomenutelných potlachů na ,,Kamenitém campu!" Ještě kdyby se tak objevily dvě staré pohřešované mosazné šerifské hvězdy. Ale to by se mnou už asi fakt seklo!
Na fotce ,,U Kašáků", kterou pořídila Bobina jsou členové osady Tramp Boys: Dewi, Tom, Wabi Joe Dědek a Bátožník, před fotkou Vaška Černohorského s onou vlajkou.
Dewi

Country Kašna 28.6.2012 fota

1. července 2012 v 8:04 | Tom

Fota ze vzpomínkové akce na Vaška Černohorského jsou v rubrice